Počas osamelého večera som sa odobrala do postele a premýšľala o všetkých spôsoboch, akými mi bolo príliš ublížené, na to aby som bola milovaná.

Možno ste sa niekedy cítili takisto.

Mala som v mysli zoznam vecí, ktorými som si v živote prešla a ktoré ma nepriaznivo ovplyvnili. Myslela som na to, ako veľmi som chcela nájsť svoju pomoc – stretnúť sa s niekým, kto mi pomôže … Cítila som sa znevýhodnená.

Povedal som Bohu môj zoznam a snažil som sa obhájiť si svoj názor pred Ním.

Som príliš …..

Som príliš depresívna.

Som príliš citovo zakrpatená.

Som príliš vystrašená.

Som príliš znepokojená.

Som príliš unavená.

Som príliš plachá.

Zoznam pokračoval ďalej. Nakoniec som v slzách skryla svoju tvár do vankúša a vykričala som úplne všetko.

“Bože, kiež by si ma aspoň krásnou urobil.”

príliš

Tú noc som bola presvedčená, že Boh ma úplne znevýhodnil. Nedal mi nič. Boh ma ale presvedčil o úplnom opaku. O pár okamihov neskôr mi povedal to, čo mi dal a čo je súčasťou mojej božskej prirodzenosti. Spýtal sa ma, či by som to vymenila.

Moja odpoveď bola hlasné nie!!!

Myslím, že veľa ľudí sa nachádza v podobnej situácii. Cítime sa doslova a do písmena rozbité. Cítime sa príliš poškodené, že nám bolo ublížené a tým sme znevýhodnené. Aj tak máme právo na získanie požehnaní z nebies. Myslíme si, že je s nami niečo v podstate nesprávne.

Je veľmi dôležité pamätať si, že Boh nás neposlal na zem, aby sme zlyhali. Vo vnútri každého z nás sú krásne dary ducha. Môžeme sa naučiť tieto božské atribúty. Si človek. Si tiež božský. Keď sa pozrieme na to, kto sme a kým sa potenciálne môžeme stať, môžeme získať dôveru a viac sa spojiť s naším Otcom v Nebi. Ako to môžeme urobiť?

Najprv si prečítajte svoje patriarchálne požehnanie. Opýtajte sa samy seba vo svojom vnútri:   “Žijem tak, že verím týmto sľubom? Pracujem na nich?”

Po druhé, modlite sa, aby ste uznali svoje božské kvality a vlastnosti a ako ich môžete najlepšie rozvinúť.

príliš

Majte svoj vlastný zoznam vecí, za ktoré ste vďační. Môže to byť vo vašom denníku, v osobitnom zošite alebo vo vašich nočných modlitbách. Keď poznáme Božiu ruku pre naše životy, pochopíme, že On skutočne chce, aby sme uspeli a poskytuje nám oveľa viac, než si uvedomujeme.

Tento článok bol pôvodne publikovaný autorkou Aleah Ingram a nájdete ho tu.

The following two tabs change content below.
Bola pokrstená v roku 2014 v Nitre. Má rada evanjelium a chce sa oň s ostatnými deliť. V roku 2016 bola povolaná, aby sa slúžila ako misionárka vo Fínsku. Má rada jazyky a hudbu, a tiež rada hovorí s ľuďmi. Jej moto je "Buďme láskaví jeden k druhému.”