Život, smrť, bolesť, smiech, trápenie a nádherné chvíle radosti napĺňajú pozemský život každého jedného z nás. Nik nie je výnimkou, dokonca ani tí, ktorí slúžia Pánovi.

Sme na ceste. Opustili sme duchovný svet. Odišli sme z prítomnosti našich Nebeských rodičov. Život nie je jednoduchý a ani nebol zamýšľaný byť ľahkým. Ľudia sa domnievajú, že apoštolovia nemajú žiadne skúšky. Mali sme svoje problémy a výzvy.

Budem na teba čakať

Pred rokmi sa nám narodila vnučka s chromozómovou nerovnováhou a vedeli sme, že nebude dlho žiť. Spolu so synom sme vošli do ich domu. Pokľakli sme a požiadali sme Nebeského otca o to, čo by sme mali robiť. Malej Sárke sme dali požehnanie. Mala 4 a pol mesiaca. Ako som jej dával požehnanie, zdalo sa mi, že som ju počul povedať: „Všetko je v poriadku, dedko. Všetko je v poriadku. Budem na teba čakať.“ Kde na zemi nájdete taký pokoj a uistenie? Žiadna iná cirkev vám takéto uistenie neposkytne.

Naša dcéra držala v lone svoje krásne bábätko. Mala iba 13 dní. Malá Emilka náhle zmodrala. Trielili sme do nemocnice. Žiaľ zomrela v náručí mojej dcéry kvôli poruche srdiečka. Vtedy opäť nám evanjelium vnieslo pokoj do života. Všetko, za čím si stojíme a všetko, čo prehlasujeme k nám pribehne v životných situáciách ako bola táto. Takto na nás čakajú dve krásne vnučky na druhej strane závoja.

Jeden pondelňajší večer zazvonil v našom dome telefón. Náš vnuk, Nataniel zomrel. Lietadlo, v ktorom práve skladal záverečné letecké skúšky havarovalo s ním aj inštruktorom.

Tak sú tri z našich vnúčat na druhej strane závoja.

Na ceste do večnosti

Nehovorím o týchto veciach kvôli tomu, aby ste nás ľutovali. Vravím to, pretože každý z nás zažije určité skúšky a ťažkosti v tomto živote. Nikto neutečie pred rozhodnutiami o tom, ako viesť svoje život. Čo teda spravíme? Keď príde čas učiniť rozhodnutia, sľubujem, že ak sa budete držať vášho svedectva o evanjeliu, spojí to vašu rodinu. Musíme držať kurz na ceste k večnému životu!

Tento článok bol pôvodne publikovaný na ldsliving.com pod názvom „Elder Ballard Shares Touching Story of Blessing His Baby Granddaughter Before She Passed Away: “It’s All Right, Grandpa. I’ll Be Waiting for You”“. 

[Slovak] ©2017 LDS Living, A Division of Deseret Book Company | English ©2017 LDS Living, A Division of Deseret Book Company

The following two tabs change content below.
Vo všetkom hľadám to dobré, aj keď by to mala byť iba štipka dobra. Sme strojcami vlastného šťastia ale v mnohom nám pomôže Boh, a kto vie, možno všetkých dobrých ľudí k nám posiela práve On.