Inštruktor triedy pre budúcich misionárov a misionárky položil otázku, ako svedčiť o Knihe Mormonovej. Mladý muž sediaci obďaleč učiteľa sa ostýchavo prihlásil, aby sa  podelil o pár myšlienok.

Čo nasledovalo?

Trieda stíchla. Bola v údive.

“Nie som si istý, či je Kniha Mormonova pravdivá. Nie som tu tak dlho… ” povedal mladý, iba nedávno pokrstený muž.

“Nemôžem povedať, že viem, že “Kniha Mormonova je pravdivá, ale verím, že táto kniha je pravdivá. Čo viem, je to, že keď túto knihu čítam, mám lepší deň a stáva sa zo mňa lepšia osoba.”

Pokora pripustiť si … “Pozrite sa, nepoznám veľa vecí … ale snažím sa získať väčšie svetlo a vedomosti. Čo viem, je to, že som lepší, keď čítam túto knihu a žijem jej učenie.”

Vo svete potrebujeme viac ľudí, akým je práve tento mladík. Netrápil sa tým, čo si myslia jeho rovesníci. Jeho skromné svedectvo mohlo byť iné ako 99% svedectiev ostatných ľudí v miestnosti. Jeho svedectvo bolo predsa silné a mocné!

pravdivá

Tento mladík nebol skúseným používateľom cirkevného žargónu. Nepoznal cirkevnú kultúru a nemal veľa očakávaní. Ale mal vieru, tak silnú vieru, že mi skoro vyšli slzy.

Keď tento mladý muž hovoril, okamžite som sa podelil o tieto slová od Staršieho Hollanda:

“14-ročný chlapec mi nedávno povedal trochu váhavo:” Brat Holland, ešte nemôžem povedať, že viem, že Cirkev je pravdivá, ale verím, že je. “Objal som tohto chlapca tak, že mu skoro oči z jamiek vyskočili. Povedal som mu so všetkou horlivosťou svojej duše, že viera je vzácne slovo, dokonca cenný čin a nikdy sa nemusí ospravedlňovať za to, že “iba verí”. Povedal som mu, že aj Kristus povedal: “Nebojte sa, iba verte,” fráza, ktorá mimochodom niesla mladého B. Hinckleyho do misijného poľa. Povedal som tomuto chlapcovi, že viera bola vždy prvým krokom k presvedčeniu a že taktiež Články viery opakujú frázu “Veríme”. Vyjadril som svoju hrdosť, za čestnosť v jeho snahe získať svedectvo o Knihe Mormonovej.

Úprimnosť

Úprimnosť tohto mladého muža mu umožní nájsť spoločnú reč s mnohými ľuďmi, ktorí sú v rovnakej pozícii ako on. V koncepcii viery a nádeje, či viery a lásky je moc. Ale niekedy sa tieto pojmy zakrývajú slovami “ja viem”. Zriedka počujeme slová “dúfam” alebo “mám vieru”, že takéto a také budú. Niekto (a takí jednotlivci sú) v tom môže vidieť aj lajdáctvo niekoho, kto nevložil dostatok snahy na získanie vlastného svedectva.

Byť zapálený pre evanjelium, byť plný nádeje je dôsledkom našej viery. Naše činy odrážajú našu vieru … nie nevyhnutne vašu vedomosť o evanjeliu. Bolo to Nefiho silné presvedčenie, jeho vytrvalá nádej a jeho oddaná viera, ktorá ho priviedla k dodržiavaniu prikázaní. Nebola to jeho vedomosť, ktorá ho posunula dopredu aj keď toho vedel naozaj veľa. Naopak, Laman a Lemuel mali veľa vedomostí, ale chýbala im túžba veriť vo veci, o ktorých sa dozvedeli, čo spôsobilo v konečnom dôsledku ich pád.

Tento istý príklad by mohol byť rozšírený aj na mnohých starých a novodobých apoštolov. Nemusíte mať dokonalú znalosť niečoho, aby sme boli silným učeníkom Ježiša Krista. Je to túžba veriť, ktorá ovplyvňuje zmenu.

Nesnažím sa povedať, že jeden človek je lepší ako iný. Niektorí ľudia “vedia” a niektorí ľudia zatiaľ nie. Niektorí ľudia veria a dúfajú a niektorí ľudia potrebujú viac času. Tento mladý muž ma inšpiroval svojou čestnosťou a snahou získať silnejšie svedectvo tým, že najprv verí.

Tento článok nájdete na tejto webovej stránke v angličtine.

The following two tabs change content below.
Bola pokrstená v roku 2014 v Nitre. Má rada evanjelium a chce sa oň s ostatnými deliť. V roku 2016 bola povolaná, aby sa slúžila ako misionárka vo Fínsku. Má rada jazyky a hudbu, a tiež rada hovorí s ľuďmi. Jej moto je "Buďme láskaví jeden k druhému.”