Či už ste členom Cirkvi alebo nie ste, môžte si vytvoriť vlastný účet na lds.org a tak získať prístup k jeho mnohým zdrojom. Od prehľadu k vášmu desiatku po rodinnú históriu a chrámovú prácu. Tento účet vám umožní robiť veľa vecí, ak ste práve online. Budete tak vždy inšpirovaní a včas informovaní. Tu je len niekoľko príkladov, ktoré uvádzame.

Poznámka: Pokiaľ nie je uvedené inak, všetky tieto funkcie sú prístupné pod ikonou “Môj účet a zbor” v pravom hornom rohu domovskej stránky lds.org. Každá funkcia poukáže na to, kam ju nájsť v rozbaľovacej (?) ponuke, ktorá vyzerá takto:

lds.org

1. Prístup k rodokmeňu

Vedeli ste, že váš účet lds.org sa zdvojnásobuje ako účet FamilySearch? Prejdite buď na stránku familysearch.org, alebo sa prihláste na lds.org a kliknite na “Rodokmeň” pod stĺpcom “Môj účet”. V priebehu niekoľkých sekúnd budete môcť hĺbať do svojej rodinnej histórie na stránke FamilySearch!

2. Zistite svoju chrámovú štvrť

Ak si nie ste istý, ku ktorému chrámu ste priradený, alebo potrebujete poznať rozvrh najbližšieho chrámu, použite svoj účet na lds.org. Povie vám, ku ktorému chrámu ste geograficky pridelený, či je tam kuchynka, požičovňa oblečenia alebo možnosť ubytovania, a dokonca vám poskytnú kontaktné informácie a zarezervujú vašu návštevu chrámu.

3. Sledujte osobný pokrok

Nahrávajte si osobné svedectvá, čítajťe si o cenných skúsenostiach, či dokonca označte svoje projekty za dokončené. Vytlačte svoje záznamy alebo list s postupmi, sledujte príručku osobného pokroku v jazyku ASL (americký znakový jazyk – poznámka redaktora) alebo v prípade potreby si pozrite verziu programu pre špeciálne potreby na rovnakom mieste.

Toto je jediný prvok v tomto zozname, ktorý sa nenachádza v rozbaľovacej ponuke. Prístup k nim však môžete získať kliknutím sem alebo prihlásením sa do účtu LDS a hľadaním výrazu “Osobný postup”

4. Členovia a misionári vašej pobočky

Mapa pobočky, či zboru vám ukáže geografické územie cirkevnej pobočky vo vašom okrsku. Malý oranžový balónik sa zobrazí nad domom každého člena, keď kliknete na ich kontaktné informácie.

Môžete tiež vidieť mapu, kde vo svete každý misionár vašej pobočky slúži. Súčasne poznáte mená misionárov, ktorí sú pridelení vašej pobočke, v prípade, že ich potrebujete okamžite kontaktovať.

Tieto funkcie nájdete v stĺpci “Môj zbor” v rozbaľovacej ponuke a v časti “Adresár” v rámci toho istého stĺpca. Stačí kliknúť na “Misionárov” v ľavom zozname adresára.

5. Požiadajte o patriarchálne požehnanie

Ak ste stratili originál kópie vášho patriarchálneho požehnania, alebo chcete mať kópiu požehnania vašej prababičky, váš účet lds.org vám dáva možnosť digitálne vyžiadať kópie vašich vlastných alebo zosnulých členov rodiny s priamou líniou. Možno budete chcieť byť pripravený s menom patriarchu, ktorý dal požehnanie, v akom kôle Sionu patriarchálne požehnanie získal alebo približný rok požehnania. Pre požehnanie členov rodiny budete potrebovať ich meno, dátum narodenia, váš rodinný vzťah k nim a celé mená rodičov.

Toto je posledná možnosť v stĺpci Môj účet v rozbaľovacej ponuke.

6. Platba desiatku

Jednoducho sa prihláste do svojho účtu lds.org, kde máte okamžitý prístup na platbu desiatku, pôstnych obetí alebo akýchkoľvek iných príspevkov, ktoré chcete darovať. Na koniec si uložíte informácie o platbe, aby ste ich mohli opäť jednoducho použiť na budúci mesiac. Nezabudnite, že môžete vidieť aj svoju históriu darov a nájsť tu aj oficiálne daňové výkazy.

Toto je voľba “Dary” v stĺpci “Môj zbor” v rozbaľovacej ponuke.

7. Aktualizujte svoje osobné informácie

Na vašom LDS účte je bezpečne uložených veľa informácií. Aktualizujte obrázky profilu vašej rodiny. Zmeňte, kto vo vašom kôle má prístup k vašim kontaktným informáciám, vyhľadajte svoje číslo záznamu o členstve alebo upravte, ktoré aktualizácie e-mailu dostanete od Cirkvi pomocou nastavení a adresára vo vašom účte.

V stĺpci “Môj účet” v rozbaľovacej ponuke alebo v časti “Adresár” v stĺpci “Môj zbor” kliknite na možnosť “Nastavenia účtu” a kliknite na položku “Moja domácnosť”.

8. Nakúpte cirkevné materiály

Všetko, čo potrebujete, je priamo na lds.org. Cirkevná hudba, umenie, manuály, chrámové a krstné oblečenie, materiály pre misionárov, rodinnú históriu. Internetový obchod na lds.org robí všetky tieto položky pohodlne dostupné a mnohé z nich sú vo viacerých jazykoch.

“Online obchod” je posledná možnosť v stĺpci “Nástroje a podpora” v rozbaľovacej ponuke.

lds.org

 

Aby ste mohli urobiť tieto kroky, musíte mať minimálne znalosti v angličtine. Môžete požiadať o pomoc vášho biskupa, členov alebo misionárov. (poznámka redaktora)

Tento článok bol preložený z webovej stránky www.ldsliving.com

The following two tabs change content below.
Bola pokrstená v roku 2014 v Nitre. Má rada evanjelium a chce sa oň s ostatnými deliť. V roku 2016 bola povolaná, aby sa slúžila ako misionárka vo Fínsku. Má rada jazyky a hudbu, a tiež rada hovorí s ľuďmi. Jej moto je "Buďme láskaví jeden k druhému.”