Tu sú štyri hlavné zásady členov cirkvi, ktoré môžu pomôcť zlepšiť životy všetkých, aj keď neveríte v náboženstvo.

1) Povolanie k službe

Okrem toho, že v nedeľu chodíme na cirkevné zhromaždenie, ktoré trvajú aj tri hodiny, máme aj ďalšie príležitosti k službe nášmu Bohu.Tieto “povolania” zahŕňajú, ale nie sú vymedzené iba na výučbu evanjelia, navštevovanie domácností v núdzi, budovanie programov pre mládež pomoc bratom a sestrám, ktorým niečo chýba.

Veríme, že formálne cirkevné povolanie získavame od Boha, kde využívame svoje talenty, schopnosti v prospech našich bratov a sestier. Súčasne si všímame potrebu nezištnej pomoci v našom najbližšom okolí, či obci, kde bývame. Preto sa často zapájame do projektov dobrovoľníctva, kde sa máme možnosť “oslobodiť” od prirodzenej ľudskej sebeckosti. Ako nám dobrovoľníctvo prináša prospech?

  • Dáva vám pocit významu.
  • Štúdie dokazujú, že dobrovoľníctvo môže mať neuveriteľne pozitívny vplyv na duševné a fyzické zdravie.
  • Šetrí vám zdroje, ktoré potom môžu priniesť prospech na miestnym zlepšeniam vášho záujmu.

Objavte svoju vášeň pre niečo,ak ste ju ešte nenašli. Hľadajte príležitosti ku službe a uvidíte ako veľmi ste potrebný!

2) Zodpovednosť

To je druhá zásada. Členovia Cirkvi v týchto povolaniach nie sú ponechaní na vlastné prostriedky. Učia a zdokonaľujú sa. Delia sa o svoj pokrok, podávajú o tom správy a tak tento systém zodpovednosti zaručuje, že Pánovo dielo sa uskutočňuje a ide vpred.

Vytvorenie systému zodpovednosti s blízkym alebo vedúcim zvyšuje úspech o 65%. Ak máte konkrétny časový rozvrh, či plán na dosiahnutie vami vytýčeného cieľa, šanca úspechu sa vyhupne až na 95%.

zásady

Urobte si trochu času a premýšlajte o vašich osobných úspechoch, ktoré ste vždy chceli dosiahnuť. Vypíšte si ich a potom zavolajte známemu a opýtajte sa, či vám pomôže na ceste k tomuto cieľu. Sľubujem vám, že s výsledkam budete spokojní.

3) Odpúšťanie a pokánie

Verte tomu, či nie … členovia Cirkvi nie sú dokonalí.

Krása toho, v čo veríme je tá, že sa môžeme vždy odvrátiť od chýb, ktorých sa na ceste životom dopúšťame. Tento systém nám dal Nebeský Otec, aby priniesol pokoj do našich životov. Či už veríte v Všemohúceho Bytosť, alebo nie, odpustenie a pokánie môže uzdraviť rany a jazvy.

4) Dávať, keď to bolí

Pre chudobného vysokoškolského študenta je akýkoľvek finančný dar bolestivý.

Napriek tomu naša náuka o desiatku mi dáva príležitosť dávať, aj keď to bolí. Jednou zo zásad našej Cirkvi je, že z toho, čo zarobíme dávame 10% späť Bohu, ktorý vedie Cirkev. Ak tak činíme, získavame požehnania od Boha a toto prikázanie vidíme ako obrovské požehnanie, výsadu a nie ako obtiaž.

Tento článok bol prekladaný a skrátený z webovej stránky mormonhub.com

The following two tabs change content below.
Bola pokrstená v roku 2014 v Nitre. Má rada evanjelium a chce sa oň s ostatnými deliť. V roku 2016 bola povolaná, aby sa slúžila ako misionárka vo Fínsku. Má rada jazyky a hudbu, a tiež rada hovorí s ľuďmi. Jej moto je "Buďme láskaví jeden k druhému.”