Ak ste zaneprázdnený rodič, tak nájdenie času na zmysluplné a obohacujúce štúdium písiem sa môže zdať nemožné. Tu je niekoľko nápadov, ktoré vás dostanú späť k čítaniu božieho slova.

Nečakajte na tichú chvíľku

V rušnej domácnosti to chodí tak, že dokonalý čas na čítanie písiem možno ani neexistuje, a tak nemusí vôbec prísť.  Zatiaľ čo niektorí členovia rodiny sa prebudia skoro ráno, alebo zostávajú dlhšie hore, aby o samote čítali písma, nedostatok spánku nie je vždy ideálnym riešením. Takže nečakajte na tichú chvíľku. Čítajte v písmach kedykoľvek môžete.

Len čítanie vašich písem pozve ducha Svätého do vášho života a vášho domova. Navyše, keď vaše deti vidia, že sa venujete čítaniu písiem, môže to mať trvalý vplyv na ich osobné svedectvá.

Umiestnite obľúbené verše po celom dome

Je veľká šanca, že sa celý deň pohybujete po celom vašom dome!  Rozmiestnite si božie slovo v celom domove. Verše z Biblie, či Knihy Mormonovej si jednoducho vytlačte alebo zapíšte na poznámkové karty. Nalepte si ich všade vôkol a prečítajte si ich vždy, keď ich uvidíte.

písmá

Môžete nasledovať radu staršieho Devína G. Durranta, aby ste “rozmýšľali” nad veršami v písmach každým týždňom, mesiacom tak, že sa naspamäť naučíte písma, ktoré sú nalepené na vašej chladničke.

Prehrajte písma na pozadí

Existuje toľko rôznych aplikácií a mediálnych kanálov (Mormon Channel, LDS living, LDS.org), ktoré vám umožnia vnímať písma viacerými spôsobmi. Majte zvukové verzie písiem, ktoré sa budú prehrávať v pozadí pri varení, pri skladaní bielizne alebo počas jazdy v aute.

Budete milo prekvapení, koľko veľa vecí si uchováte v pamäti a získate vďaka tomu, že na prehrávači máte pustené písma.

Prečítajte si aspoň jeden večer pred spaním.

Niekedy vám zostane čas iba na jeden jediný verš pred spaním. Aj tak si ho prečítajte a zamyslite sa nad ním.

Tu je niekoľko vecí, ktoré môžete robiť, aby ste z tohto jedného verša dostali čo najviac.

  • Vyberte si verš zo “Sprievodcu k písmam”, najlepšie tému, o ktorej aktuálne premýšľate, alebo oblasť, v ktorej potrebujete pomoc.
  • Prečítajte si verš a potom strávte pár minút uvažovaním o tom, ako sa tento verš môže týkať vášho života.
  • Čítajte si tento verš znovu a znovu, kým si ho nezapamätáte

Zahrajte si scénky príbehov z písiem s vašimi deťmi

Pomôcť svojim deťom nájsť lásku k písmam je vašou úlohou a súčasne to osvieži aj vás samotných. Jedným z najzaujímavejších spôsobov, ako to urobiť, je zahrať si divadelné scénky s vašimi deťmi. Nielen, že vy budete tráviť čas premýšľaním nad týmito dôležitými príbehmi, ale aj vaše deti.

Tento článok bol preložený a skrátený z webovej stránky www.ldsdaily.com

The following two tabs change content below.
Bola pokrstená v roku 2014 v Nitre. Má rada evanjelium a chce sa oň s ostatnými deliť. V roku 2016 bola povolaná, aby sa slúžila ako misionárka vo Fínsku. Má rada jazyky a hudbu, a tiež rada hovorí s ľuďmi. Jej moto je "Buďme láskaví jeden k druhému.”