Na prvý pohľad Al Fox Carraway, tiež známa ako “potetovaná Mormonka”, nezapadá do encyklopedického stereotypu Svätej neskorších dní. Po chvíli ale poznávame jej silné svedectvo, pevnú vieru a milujúci postoj, odrážajúci jej hlbokú lásku, ktorú má k evanjeliu a k svojmu Nebeskému Otcovi, ktorý jej požehnal spôsobmi, aké si nikdy nedokázala predstaviť.

Kde to začalo

Al Carraway žila v Rochesteri v New Yorku, keď sa prvýkrát stretla s misionármi. Al vyrástla ako katolíčka a v tom čase nemala záujem o náboženstvo. Keď sa jej misionári spýtali, či sa chce dozvedieť viac o Kristovi, ona to slušne odmietla. Avšak títo “vzácne vyzerajúci” misionári sa jej dotkli. Misionárom najskôr povedala, že jediný spôsob, že bude počúvať ich posolstvo, bude vtedy, keď jej na večeru prinesú veľký steak. Al si myslela, že to neurobia. Na jej prekvapeniu misionári ešte v ten istý deň zaklopali na jej dvere so steakom v ruke a začali ju učiť viac o Kristovi.

Čo sa zmenilo

Spočiatku sa Al vyhýbala hovoriť o všetkom, čo súviselo s evanjeliom. “Nechcela som počúvať, pretože som sa nechcela zmeniť,” Al si spomína na stretnutia s misionármi. “Ale cítila som, že aby som im ukázala, že sa mýlia, tak musím robiť veci presne tak, ako ma učia a tak im dokázať, že sa so mnou aj tak nič nestane.”

potetovaná Mormonka

Al sa začala učiť úplne všetko, čo sa o evanjeliu naučiť mohla. Zistila však, že namiesto toho, aby objavila dôkaz nepravdy, pocítila horiace svedectvo o pravdivosti evanjelia. Rozhodla sa byť pokrstená a urobila tak pár týždňov pred dvadsiatymi prvými narodeninami.

Príbeh Al je posolstvom nádeje, šťastia a lásky Krista. Al pomohla stovkám svojich divákov v živote tým, že ich navigovala k Nebeskému Otcovi, ktorý je na ich strane a miluje ich viac, než oni samy dokážu pochopiť.

Tento článok bol pôvodne publikovaný na webové stránke LDS magazine , môžete ho nájsť na ldsmag.com

The following two tabs change content below.
Bola pokrstená v roku 2014 v Nitre. Má rada evanjelium a chce sa oň s ostatnými deliť. V roku 2016 bola povolaná, aby sa slúžila ako misionárka vo Fínsku. Má rada jazyky a hudbu, a tiež rada hovorí s ľuďmi. Jej moto je "Buďme láskaví jeden k druhému.”