Ako misionár v misii Manchester, New Hampshire som chcel často členom povedať o niektorých veciach, ale nakoniec som nepovedal. Myslel som si, že sú to iba moje pocity či moja misia. Po 19 mesiacoch od svojho príchodu z misie, som mal tú možnosť hovoriť a pracovať s misionármi v Severnom Dakote, v Južnej Karolíne, Tennessee, Utahu a v Kalifornii a inde. Po rozhovore s nespočetným množstvom navrátivších misionárov som zistil, že väčšina z nás cíti to isté. Tu je to, čo mnohí z nás cítia.

Večera či obed s členom nie sú o jedle.

Nie sú o jedle. Verte nám, máme radi jedlo a nikdy by sme neodmietli lahodné domáce jedlo. To, čo ale potrebujeme je pocit, že sme chcení a milovaní členmi, ktorých potrebujeme – to vyživuje nášho ducha a vášho tiež! Keď celý deň klopeme na dvere domov a sme znova a znova odmietaní, sme zúfalí a neistí. A keď prídeme na nedeľnú bohoslužbu a nikto nechce, aby sme ich prišli navštíviť k nim domov, cítime sa odmietnutí – celkom právom.

Keď si želáte, aby sme vás navštívili vo vašom domove, veľmi nás to inšpiruje a posilňuje, aby sme sa naďalej snažili. Pocit vašej lásky zmierňuje stres a obavy, ktorým čelíme.

Dovoľte nám prísť do vášho domova a všetci sa môžeme spoločne hodovať na evanjeliu!

Zdieľanie evanjelia nás tiež desí

Len preto, že máme menovku neznamená, že je pre nás automaticky ľahké zdieľať evanjelium. Mnohí z nás majú úzkosť, je pre nás ťažké hovoriť s ľuďmi, sme rovnakí ako vy. Boli sme síce vysvätení k misionárskej službe, ale klopať „naslepo“ na dvere je veľmi ťažké a nepríjemné! Väčšine z nás trvalo naozaj dlho, kým sme prekonali naše obavy z kontaktovania ale zvládli sme to a zdieľanie evanjelia je pre nás po určitom čase hračka.

Dovoľte nám teda pomôcť prekonať váš strach! Veď sme boli tam, kde aj vy …

Chceme pomáhať ľuďom

Skutočne chceme pomôcť ľuďom. Nezáleží ako presne pomáhame, len sa chceme cítiť efektívne. Keď som slúžil v Ellsworth Maine, tak jednej z rodín, ktorú sme učili bolo povedané veľa škaredých klamstiev o cirkvi a misionároch. Povedali nám, že nechceli, aby sme sa znova vrátili a učili ich o našom posolstve. Táto rodina mala dom, ktorý im postavila firma „Habitat For Humanity“, a každú sobotu ráno sme ja a môj spoločník pomáhali stavať ich dom. Stále sme túto rodinu milovali a chceli sme im slúžiť, aj keď naše vzťahy „vychladli“. Každú sobotu sme naďalej pokračovali s pomocou pri stavbe ich domu. Z tohto dôvodu boli ostatní ľudia, ktorí pomáhali budovať ich dom, šokovaní! Prečo sme naďalej chodili, keď nás nemali radi? Je to jednoduché. Chceli sme im pomôcť, lebo sme ich milovali!

Dovoľte nám preto spoznať a milovať vašich priateľov!

mormon-missionaries-service-1178937-gallery

Nechcem byť “ten misionár”

Ak ste členom Cirkvi už dlhšiu dobu, narazíte na “toho misionára”…. Ten, ktorý nebol práve podľa vášho gusta … možno príliš odvážny, či dokonca drzý. Faktom je, že sa to stáva a je súčasťou misijného cyklu. Existujú tí úžasní misionári a potom nie tak úžasní misionári.

Väčšina z nás nechce byť “ten misionár”. Chceme získať vašu dôveru a cítiť, že sme niekomu pomohli. Ak sme “tým (nasprávnym) misionárom”, neotočte sa chrbtom proti iným misionárom. Niet ničoho viac frustrujúceho pre misionára, ako úloha “vyčistiť oblasť” čo znamená opraviť škody spôsobené iným misionárom.

Prosím, dovoľte nám získať vašu dôveru a dať nám šancu aj vtedy, ak ste predtým nemali tú najlepšiu skúsenosť.

Nechceme byť „trunky“, a vy nám môžete pomôcť

Pred mojou misiou som si stanovil cieľ, aby som počas misie nebol “trunky” (cnejúci po domove). Byť bez rodiny je samo o sebe ťažké, a ešte ťažšie, keď členovia alebo misionári neustále odpočítavajú dni, kým pôjdeme domov. Nemusíte nám pripomínať, kedy ideme domov, veď to samy vieme. Aj keď iba “žartujete”, môže to byť pre nás ťažké. Chceme slúžiť Pánovi celým svojím srdcom a môžete mať obrovský vplyv na to, aby ste nás pomáhali.

Aj misionári sú ľudia! Museli sme prekonať veľa obáv, aby sme slúžili na misii. Túžime po tom, aby sme boli v pobočkách, kde slúžime vždy cenení. Túžime po tom, aby nás ľudia mali radi.

Keď cítime, že sme milovaní, pracujeme usilovnejšie a sme šťastní.

Tento článok bol preložený a upravený z mylifebygogogoff.com.

The following two tabs change content below.
Bola pokrstená v roku 2014 v Nitre. Má rada evanjelium a chce sa oň s ostatnými deliť. V roku 2016 bola povolaná, aby sa slúžila ako misionárka vo Fínsku. Má rada jazyky a hudbu, a tiež rada hovorí s ľuďmi. Jej moto je "Buďme láskaví jeden k druhému.”