Tento predvianočný čas som sa tešil na kampaň „Svetlo svetu“. Chcel som úspešne všetky výzvy dňa. Deň 5 obsahoval túto výzvu: „Ježiš pomáhal chorým, vy môžete tiež“. Po práci som šiel šedými ulicami mesta a mal som v pláne navštíviť starých rodičov. Cítil som sa skvele. Bol čas Vianoc, tak nádherne. Bol počuť zvon charity, ktorý sa rozliehal po okolí. Ako som sa približoval k nástupišťu, zvuk zvonov bol pohlcovaný v kriku jednej ženy bez domova.

Dať či nedať – spomenul som si na výzvu

„Ste klamári!“ kričala. „Som hladná, je mi zima a vy máte všetko iba pre seba! Ste klamári!“ Väčšina ľudí ju ignorovala, zvonár zvonil ďalej. Dal som si slúchadlá ale aj tak som počul hlas tejto ženy. „Ste klamári! Som hladná a je mi zima.“

Prišlo mi, že vo vrecku mám 20-dolárovú bankovku a uvažoval som nad tým, že ju dám tejto žene. „Ale nie,“ myslel som. „Ak ju mám niekomu dať, tak potom niekomu, kto je aspoň milý.“ Hneď mi ale Duch pripomenul výzvu #Svetlo svetu. Predsa chcem byť viac podobný Spasiteľovi. Ježiš bol kráľ kráľov a predsa slúžil tým najnižším z najnižších. Hneď som vedel, čo potrebujem urobiť.

Vďaka za objatie, potrebovala som to …

Vykročil som k žene. Už nekričala ale je oči boli v slzách. Vzal som 20 dolárovú bankovku z môjho vrecka a podal som ju jej.

„Ťažký deň, však?“

Uprene sa na mňa zahľadela a pritakala.

„Je mi to ľúto,“ povedal som. Objal som ju a rozplakala sa mi v náručí. Zanedlho prišlo auto a musel som ísť.

„Vďaka,“ povedala žena a rozlúčili sme sa. „Nielen za peniaze ale hlavne za objatie. Potrebovala som to.“

V ten deň som neplánoval objať osobu, ktorú nepoznám. Vedel som však, že Ježiš by to určite spravil. Som vďačný za to, že Pán mi dal príležitosť k službe. Ježiš pomáhal chorým, chudobným a potrebným. To isté môžem aj ja!

Autorom tohto článku je Jordan Wright a vy ho môžete v originálnej podobe nájsť tu.

The following two tabs change content below.
Vo všetkom hľadám to dobré, aj keď by to mala byť iba štipka dobra. Sme strojcami vlastného šťastia ale v mnohom nám pomôže Boh, a kto vie, možno všetkých dobrých ľudí k nám posiela práve On.