Žijeme v skutočne požehnanej dobe plnosti evanjelia. Navyše sú písma tak jednoducho prístupné. Niet divu, že nás apoštoli, proroci a ďalší vedúci vyzývajú čítať písma každý deň. Veď slová od Boha sú pokrmom pre dušu.

Na druhú stranu pri zhone pracovných či rodinných a domácich povinností si nejeden môže povedať, že sa to jednoducho každý deň nedá stihnúť.

Áno, rozumiem. Vnímala som to kedysi rovnako a preto som postupom času do môjho štúdia písiem začlenila týchto pár zlepšovákov.

Vyčleňte si čas dňa, ktorý vám najviac vyhovuje

Niekto je ranné vtáča, iný zas nočná sova. Napriek tomu, že skôr pasujem k tej prvej skupine, zistila som, že čítanie a štúdium písiem mi viac vyhovuje vo večerných až nočných hodinách, najlepšie pred spaním. Nerozmýšľam už totiž nad ničím, čo treba ešte dnes stihnúť a tak môžem nerušene premýšľať nad vecami duchovnými. Navyše po prečítaní niekoľkých veršov si lepšie uvedomujem či už požehnania od Pána, ktoré som dostala alebo moje vlastnosti, na ktorých ešte potrebujem popracovať. Nasledovná modlitba, ktorá je rozhovorom s mojim Nebeským Otcom je preto úprimnejšia a zmysluplnejšia.

Písma na nočnom stolíku 

Ležím večer v posteli a zrazu si uvedomím, že som dnes ešte nečítala písma. Kdeže ich mám? Niekde v obývačke v poličke? Tam sa im už ale z vyhriatej postele nechce…

Ak sa vám stáva niečo podobné, odporúčam vám uskladniť si svoje písma na nočný stolík. Stačí vám načiahnuť sa po ne rukou a už môžete nerušene čítať. Ďalšou dobrou vecou je mať pri písmach  vždy odložený zápisník, ktorý v prípade náhlej inšpirácie určite využijete.

Ďalej pastelky alebo zvýrazňovač na vyznačenie dôležitého verša, ktorý chcete nabudúce jednoducho nájsť.

čítanie písiem

Aplikácie v mobile

Množstvo technológii, ktoré nám naša doba ponúka sa dajú využiť aj na uľahčenie štúdia písiem.  Môžete mať písma priamo vo svojom telefóne. Vďaka tomu môžete čítať písma kdekoľvek a kedykoľvek. Navyše ak niekam cestujete, nemusíte si so sebou baliť a prenášať ťažké knihy na to, aby ste si mohli prečítať pár stránok. Cez internet alebo v aplikácii- obchod s aplikáciami si jednoducho stiahne aplikáciu Biblia” a tiež aplikáciu s názvom „Gospel Library”, kde si zo širokého výberu jazykov nastavíte ten váš materský. Môžete si vyberať či už z písiem, ktoré práve chcete čítať alebo z generálnych konferencii pokojne aj niekoľko rokov dozadu. Na úžitok vám môžu padnúť tiež rôzne príručky, časopisy, videá, texty piesni a ďalšie cirkevné materiály, ktoré daná aplikácia ponúka. Aplikácie Biblia” a Gospel Library” sú úplne bezplatné a prístupné pre každého.

Ďalšou aplikáciu je „Deseret bookshelf”, cez ktorú môžete čítať alebo počúvať audioknihy s tématikou evanjelia, alebo životopisy prorokov a apoštolov a veľa iného. Táto aplikácia je už však po prvom mesiaci spoplatnená nie veľkou sumou.

Počúvanie pri varení, upratovaní či cestovaní

Pred nejakým časom som si uvedomila, že množstvo aktivít sa dá robiť súčasne. Pri varení či upratovaní som si zvykla počúvať  audioknihy. Využívam na to aplikácie Gospel Library alebo Deseret bookshelf. Nie len, že sa mi otvoril nový priestor na počúvanie či už písiem alebo kníh s duchovnou tématikou, dokonca sa mi robia ľahšie a veselšie aktivity, ako je umývanie riadu alebo upratovanie, ktoré práve neobľubujem.

Dajte si predsavzatie

Niekedy potrebujeme motivovať sami seba. Verím, že ak si dáte zo začiatku určité predsavzatie, napríklad čítať jednu kapitolu z písiem denne po dobu jedného týždňa a po jeho splnení sa nejak príjemne  odmeníte, bude vás to motivovať k ďalšiemu a ďalšiemu splnenému cieľu, až sa pre vás čítanie písiem stane neodmysliteľnou súčasťou života, zdrojom pravdy, útechy a pokoja.

Môžete začať hneď kliknutím na nasledovné:

štúdium Biblie

štúdium Knihy Mormonovej, Náuky a zmlúv, Drahocennej perly a ďalších cirkevných materiálov

 

 

The following two tabs change content below.

Daniela

Milujem prírodu, tanec, dobré jedlo a čas strávený s priateľmi. Každý deň, hoci aj v maličkostiach, vidím dôkazy o tom, že Boh je. Je dokonca náš Otec a stará sa o nás. Všetko, čo stvoril, stvoril pre nás. Jednoducho chce, aby sme mali radosť. Pre náš rast je nevyhnutné, aby bol život niekedy ťažký, ale prináša aj množstvo požehnaní. Možno sa len treba pozorne dívať... 🙂

Latest posts by Daniela (see all)