Choroba, prírodné pohromy, smrť, finančné ťažkosti – zoznam vecí, ktoré nás privádzajú do stresu pokračuje aj ďalej. Síce nezmeníme, čo sa nám v živote prihodí, avšak môžeme mať celú situáciu pod kontrolou. Keď sme sa upísali k životu na zemi, prihlásili sme sa ako k horkému, tak aj k sladkému – veľkému množstvu radosti a súčasne aj smútku, aby sme sa vytvarovali a opracovali v ľudí, ktorými Nebeský Otec chce, aby sme sa stali. I keď je dobré a zdravé čeliť emóciám – byť smutný, či znepokojený životom – ja som prišla na to, že zvoliť si byť šťastnou mi  pomáha si život trošku zjednodušiť.

Tu je mojich 6 spôsobov k vypestovaniu šťastia v živote:

 

 • Poznajte svoju hodnotu

  Všetci sme deti milujúceho Boha. Toto poznanie nám už samo o sebe prináša dosť pokoja a útechy. Ježiš Kristus vykonal uzmierenie pre každého jedného z nás osobne – waaaw! On nás pozná a môže nám pomôcť. Rozvíjanie pocitu sebadôvery v to kým sme, hrá dôležitú úlohu v našom šťastí.

 • Neporovnávajte sa

  Známe príslovie vraví, že „porovnávanie je zlodejom radosti“. Aj keď sa tráva často krát zelená viac ako skutočne je, na druhej strane, život nie je ľahkým pre nikoho. Každý v živote zápasí, a to, čo sa niekomu môže zdať ako jednoduchý a dokonalý život, môže byť v skutočnosti opakom. Snaha myslieť a konať ako Kristus je vždy dobrým ukazovateľom našich skutkov, aj keď nebudeme nikdy dokonalými. Rozhodnutie neurážať sa a neposudzovať druhých hrá tiež značne veľkú úlohu pri privádzaní šťastia k nám.

 • Majte Ducha pri sebe

  Keď sme pokrstení a každý týždeň prijímame sviatosť, je nám prisľúbené, že keď dodržujeme prikázania a pamätáme na Ježiša Krista, môžeme mať vždy jeho Ducha aby bol s nami. Aký veľký to prísľub — mať člena božstva so sebou! Mať utešiteľa, sprievodcu, ochrancu vždy s nami je ohromné požehnanie.

Šťastný chlapec

Smejúci sa chlapec

 • Doprajte si čas pre seba

  Nemáte hobby? – Nájdite si! Naučte sa niečo nové. Prečítajte si knihu, dajte si čokoládu. Čokoľvek to je, vymedzte si čas iba pre vás. Ako matka dvoch malých detí som sa presvedčila, že toto je obzvlášť dôležité. Dni môžu byť dlhé, monotónne ale čas na dotankovanie je kľúčom k celkovému šťastiu, veď predsa čerpať vodu z prázdnej studne sa nedá…

 • Služba

  Vystúpenie z nášho sebeckého “JA” a služba druhým je ďalším kľúčom ku šťastiu. Žena, ktorej manžel pred nedávnom zomrel, odvtedy neustále pomáha a slúži ostatným aby naplnila ich potreby. Je naplnená svetlom, životom a energiou. Služba druhým celkom isto priniesla radosť do jej života v tomto čase žiaľu a smútku. Rozhodla sa byť šťastnou napriek okolnostiam v jej živote.

 • Hľadajte požehnania

  Vďačnosť je jedným z najlepších liekov. Každý večer pred spaním si môj manžel a ja zapíšeme láskyplné milosrdenstvá (požehnania), ktoré sme videli v ten deň. Niekedy sú ukryté viac ako po iné dni ale vždy tieto požehnania nájdeme. Boh nás nenechá samých.

V živote sme raz hore a potom aj dole, a aj keď nemôžeme priamo ovplyvniť karty, s ktorými v tomto živote hráme, to, čo ovplyvniť vieme je spôsob ako s nimi hráme. Myslím, že to je veľmi pekný spôsob ako žiť.

Tento článok bol preložený z http://www.aggielandmormons.org/2016/08/six-tips-for-living-after-manner-of.html, jej autorkou je Jessica (Garlick) Dyer

 

The following two tabs change content below.
Vo všetkom hľadám to dobré, aj keď by to mala byť iba štipka dobra. Sme strojcami vlastného šťastia ale v mnohom nám pomôže Boh, a kto vie, možno všetkých dobrých ľudí k nám posiela práve On.