Tri mormónske mamičky – tri sestry – hľadali spôsob ako zarobiť nejaké peniaze naviac. Vytvorili multi-miliónovú spoločnosť. Lyndsey Ekstrom, Christy Hepworth a Keri Evans – všetky členky Cirkvi Ježiša Krista Svätých neskorších dní majúc spolu 11 detí hľadali spôsob ako si privyrobiť. Pritom sa im vyskytla diera na trhu.

Tri sestry a ich podnikateľský úspech

Ako píše Huffington Post, príbeh sestier je prekvapujúcim podnikateľským úspechom. Tri mamičky v domácnosti vždy premýšľali o spôsoboch ako spoločne pracovať na privyrobení si. „Mysleli sme si, že možno by každá z nás mohla zarobiť tak 400 dolárov za mesiac. Na pekné oblečenie,” dodáva Lyndsey s úsmevom. „To bol náš cieľ. Tých 400 dolárov by bolo skvelých.”

„To bol náš cieľ. Tých 400 dolárov by bolo skvelých.”

„Celý čas sme hovorili o rozbehnutí niečoho spoločného,” vraví Keri. „Začali sme s čelenkami pre bábätká, dumali sme nad výrobou domácich krémov a mydiel.”

„Jedného dňa som bola v salóne a sledovala som ako nanášali nový produkt na moje nechty,” spomína Lyndsey, “ povzdychla som si, či za týchto pár minút chcú naozaj 60 dolárov. Musí byť predsa spôsob, ako to spraviť aj doma.”

„Prišla hneď za nami a ukázala nám to,” dodáva Christy, „a videli sme, že ten produkt na nechty bol ako nálepka. Chceli sme prísť na to, čo to presne je.”

Sestry prebrázdili internet a prišli na to, že tieto nechtové nálepky priľnú na necht po nahriatí. Jediným háčikom bolo to, že tento postup bol prístupný iba nechtovým technikom s povolením. “Vedela som, že nájdeme riešenie. Nevedela som ale, ako to spravíme. „Nemali sme sebe menšie potuchy o vinyle, či nechtoch.” vraví Keri. S pomocou Christynho manžela Adama a so zistenými poznatkami o materiáloch a distribútoroch vinylu prišli s hotovým výrobkom na predaj. Vydali sa s ním na výstavu “What a Woman Wants” v Salt Lake City. Dúfali v zárobok iba pár stoviek dolárov, ale po skončení sme mali 4000 dolárov!

„Bolo to šialené. Nemohli sme uveriť, že sme zarobili toľko peňazí! V ten večer sme išli na večeru, každá z nás si vzala stovku a všetko ostatné šlo na materiál – pretože sme museli splniť objednávky!”

Tri sestry

Na ďalšej akcii, vianočných trhoch, sme zárobok zdvojnásobili. Bolo jasné, že po našom produkte je dopyt. Zanedlho sa hobby zmenilo na podnikanie a vyžadovalo viac, než dokázali v trojici zvládnuť. Firmu nazvali Jambary Nails a Adam prijal úlohu vedúceho.

Rovnováha v živote mamičky

Podnikanie a súčasne mamičkovské povinnosti bolo zložité vyvážiť,

“Prvý rok bolo naozaj ťažké držať krok v podnikaní a byť doma s deťmi. Boli dni, kedy sme sa všetky tri zamýšľali, či sme skutočne dobré maminy, a či je podnikanie na správnej ceste. Boli dni, kedy sme sa spytovali, či to stojí za to.”

Ale sestrám sa podarilo nájsť rovnováhu. Podnikanie spolu zomklo rodiny troch sestier. Polepšili si finančne. Mohli si dovoliť cestovať a spoločne dovolenkovať. Dnes má firma Jamberry Nails viac ako 20 000 zástupkýň po celom svete. Jamberry Nails zamestnáva viac ako 50 ľudí a zdá sa, že má pred sebou svetlú budúcnosť a neutíchajúci dopyt po svojich produktoch.Toto všetko je príjemným prekvapením pre tri sestry, ktoré nemali veľké oči a hľadali príležitosť k malému podnikaniu. Lyndsey podotýka, že spolu so sestrami chceli robiť niečo napĺňajúce a súčasne si pritom privyrobiť.

Je to stále neskutočné. Neplánovali sme zarábať milióny. Chceli sme robiť spolu niečo zábavné.” 

Pôvodný článok jest možno nájsť pod názvom „Three Mormon Moms Create Multi-Million Dollar Company“, jej autorkou je Tyler Girsberger.

The following two tabs change content below.
Vo všetkom hľadám to dobré, aj keď by to mala byť iba štipka dobra. Sme strojcami vlastného šťastia ale v mnohom nám pomôže Boh, a kto vie, možno všetkých dobrých ľudí k nám posiela práve On.