Jablká a ich sladkastá šťava plná vitamínov. Krásny výhľad z korún stromov pri oberaní týchto nádherných darov prírody. Jesenný zber jabĺk. Bolo to úžasné!

Jablká v hrsti

Vôňa čerstvých jabĺk, práve obratých je odmenou za celoročnú snahu investovanú do jabloní a vôbec každej jablonky. Šťavnatý zdroj vitamínov v mnohorakej podobe je nám na úžitok. Sladkastá vylisovaná šťava nám dodá energiu počas hmlistých a usmoklených chladných dní. A čo tak nastrúhané jablká s hrozienkami poprášené škoricou v štrúdli? Jabĺčka na sviatočnom stole počas Vianoc predsa nemôžu chýbať. Čo všetko tomu ale predchádza, aby sme si tieto lakoty vychutnali?

Starostlivosť o jabloň

Ako sa hovorí: „Bez práce nie sú koláče …“ Starostlivosť o jablone prichádza ešte dlho predtým ako s úsmevom na tvári oberáme plody svojej práce. Je treba malú a bezbrannú jablonku zasadiť na správne miesto. Je dobré k nej privinúť ochranné pletivo, pred možným požerom hlodavcami, či zajacmi. V čase letných horúčav, ktoré zažívame posledné letá sa už neradno spoliehať na občasný dážď. Šťavnaté jablká doslova prosia o extra závlahu. Občasné prihnojenie jabloniam iba prospeje a zimný, či jarný zostrih k tomu ich viac ako poteší. A tak starostlivosť o jablone počas celého roka vám prinesie plody sladučké a šťavnaté.

V knihe Náuk a zmlúv sa dozvedáme o zákone ustanovenom ešte pred založením tohto sveta. Na tomto zákone sú založené všetky požehnania.

A keď získame akékoľvek požehnanie od Boha, je to skrze poslušnosť onoho zákona, na ktorom je založené.

NaZ 130:21

Výhľad z koruny jablone

Sladké požehnanie vždy pripravené

Oberanie jabĺk počas nádherného víkendu ma znova utvrdilo v tom, že Boh nám žehná vtedy, keď odvedieme svoj kus práce, či už sa jedná o manuálnu prácu na poli alebo každodenný život viery. Sme vlastnými strojcami šťastia a svojou poslušnosťou otvárame brány požehnaní. Boh má pre nás pripravené sladké požehnania aj vtedy, keď nám počasie – vonkajšie vplyvy nehrajú práve do karát.

The following two tabs change content below.
Vo všetkom hľadám to dobré, aj keď by to mala byť iba štipka dobra. Sme strojcami vlastného šťastia ale v mnohom nám pomôže Boh, a kto vie, možno všetkých dobrých ľudí k nám posiela práve On.